Ücret Haberleri

Asgari Ücret Zammının İşverene Ne Kadar Olacak?

KPMG Türkiye Sosyal Güvenlik Hizmetler Direktörü İsmail Sevinç, asgari ücrete 417 TL zam yapılmasının işverene maliyetinin 621 TL olacağını belirtti.

Haberleşme gönderileri temel ücreti 2,4 lira oldu

Bu yıl 20 grama kadar haberleşme gönderileri için temel ücret, KDV dahil 2 liradan 2,4 liraya çıkarıldı.

Türk-İş açlık sınırını açıkladı

Türk-İş'ten yapılan açıklamaya göre açlık sınırı 2 bin 58 TL, yoksulluk sınırı ise 6 bin 705 TL oldu.

Asgari ücret zammında yeni gelişme

Asgari ücret zammı ile ilgili yaşanan yeni gelişmeye göre Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2 Aralık Pazartesi günü ilk toplantısını gerçekleştirecek.

2020 yılı asgari ücreti için ilk teklif Türk-İş'ten!

2020 yılı asgari ücretinin ne kadar olacağı tartışılırken Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan önemli bir açıklama geldi. Atalay, "Asgari ücret teklifimiz 2 bin 578 TL'nin altına düşmeyecek" dedi.

"Türkiye’de çalışanların yüzde 43'ü asgari ücretli"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ​"Asgari ücret Türkiye’de artık genel bir ücret uygulamasına dönüşmüştür" dedi.

Asgari ücrette ilk toplantının saati belli oldu

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2 Aralık Pazartesi saat 14.00'te toplanacak.

HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, asgari ücret raporunu açıklayamadı

AKP’ye yakın Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, asgari ücrete ilişkin bir rapor hazırladıklarını, fakat bu konuda Türk-İş’in belirleyici olacağını söyledi. Arslan, “Hak-İş olarak Türk-İş'ten gelen böyle bir adımın karşısında bizim bir rakam belirlememiz gerçekten bu ortak çalışmaya zarar verir diye düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

En fazla asgari ücretli Türkiye’de

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020 yılı için zam oranlarını belirlemek için toplanırken, Türkiye’deki asgari ücretlinin halinin ne boyutlara geldiği bir kez daha gözler önüne serildi. Asgari, ücretle çalışanlar açlık sınırında yaşarken, çalışanların yüzde 43’ü asgari ücret alıyor.

Asgari ücret Dolar - Euro karşısında yüzde 33 değer kaybetti

Türkiye'de asgari ücret, Dolar ve Euro'ya oranla yüzde 33 değer kaybetti.

DİSK'ten asgari ücret teklifi

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'ndan asgari ücret teklifi geldi. 2020 yılı asgari ücretinin en az net 3200 TL olması gerektiğini belirten DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "Asgari ücretin yoksulluk sınırının yarısından daha az olmaması gerektiğini ifade ediyoruz." dedi.

İYİ Parti'den flaş asgari ücret teklifi

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı, yaptığı basın toplantısında, "2020 yılı için geçerli asgari ücretin vergiden muaf tutulup 2019 TÜİK enflasyon artış oranı ilave edilerek 2865.40 TL Brüt, Net olarak ise 2650.50 TL olması" gerektiğini söyledi.

DİSK'ten asgari ücret açıklaması

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) yaptığı basın açıklamasıyla, asgari ücretin 2020 yılında 3200 TL olması gerektiği söyledi.

Fransa'da asgari ücret yüzde 1,2 zamlanacak

Fransa Hükümet Sözcüsü Sibeth Ndiaye, ülkede ocak ayından itibaren asgari ücretin yüzde 1,2 artırılacağını belirtti.

Asgari ücrette ortak tavır

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, devam eden asgari ücret görüşmeleri ile ilgili ortak tavır alma konusunda ortak tavır sergileyeceklerini açıkladı.

CHP'li Veli Ağbaba: Kira ve fatura sonrası elde 573 lira kalıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın hazırlattığı 'dar gelirli' raporuna göre, asgari ücretli bir ailede kira ve faturalar ödendikten sonra elde 573 TL kalıyor.

Belçika'daki şirketten "süresiz ücretli izin" hakkı

Belçika'da tercüme alanında faaliyet gösteren Jonckers firması, mart ayından itibaren çalışanlarına süresiz ücretli izin hakkı vereceğini bildirdi.

Eurostat verileri, Bakan Selçuk'un asgari ücret çıkışını yalanladı

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre; asgari ücretin satın alma gücünde tutarlar Euro'ya çevrildiğinde Türkiye 22. sırada yer alıyor. Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise, asgari ücretin alım gücünde birçok Avrupa ülkesini geride bıraktığımızı söylemişti.

Türkiye, 2020 asgari ücreti AB ülkeleri arasında sondan üçüncü

Türkiye'de 2020 asgari ücreti, 22 AB ülkesinin bulunduğu sıralamada 20’nci oldu. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise AB ülkelerine kıyasla çok iyi bir seviyede olduğumuzu söylemişti.

‘Öncelik kısa çalışma ödeneği olsun’

Torba yasa teklifi taslağıyla getirilmesi planlanan işten çıkarma yasağı düzenlemesi karşısında, işçi ve işveren kesimi temsilcileri önceliğin kısa çalışma ödeneğinde olması gerektiğini belirtiyor.

Asgari ücretteki erime durdurulamıyor! Vatandaşın 1 yıllık makarnası yok oldu gitti

Maaşı zamlarla 4 ayda eriyen asgari ücretli, ocaktan bu yana 399 paket makarna, yarım ton patates kayıp yaşadı.

Binlerce çalışanı ilgilendiriyor! Tazminat alabilirsiniz

İş Kanunu’na eklenen geçici madde uyarınca, üç aylık işten çıkarma yasağı döneminde işveren işçilerini ücretsiz izne çıkartabilir. Ancak işveren bu hakkını kullanırken işçileri arasında ayrımcılık yapamaz. Öte yandan sigortası yatırılmayan işçi, iş akdini feshedip kıdem tazminatını alabilir.

Dikkat! Bakan duyurdu: Ödemeler başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mayıs ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugün başladığını duyurdu.

Aydın-Denizli karayolu için eurolu garanti

Yap işlet Devret yöntemi ile yapımı tamamlanan Aydın-Denizli karayolu için verilen garanti ücretin euro üzerinden ödeneceği iddia edildi.

‘İstihdam paketi’ için karar haftası

3 aylık işten çıkarma yasağının da yer aldığı istihdam paketinin bu hafta içinde Meclis’e sunulması bekleniyor. Pakette bir değişiklik olmazsa işsizlik sigortası primleri işverenler için 2 puandan 4 puana çıkarılacak. İstihdam için destek ve teşvik gelecek. Kısa çalışma ödeneği faaliyete geçen işyerleri için değişecek.

İmamoğlu’ndan İstanbullulara büyük kıyak, vapur ücretleri artık 5 kuruş

İBB tarafından Şehir Hatları vapurları 31 Ağustos 2020 tarihine kadar 10:00-16:00 arası 5 kuruş olacak şekilde yeniden fiyatlandırıldı.

Asgari ücret hakkında flaş öneri

Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Baş, "Asgari ücretin içinde bulunduğumuz pandemi döneminde yeniden düzenlenerek, yılın ikinci 6 ayı için yeni bir ücret belirlenmesi gerekiyor" dedi.

Bu şartları sağlayan dar gelirliye bedava elektrik

Elektrik tüketim desteği kapsamında yapılan ödemeler diğer sosyal yardımlar için yapılan muhtaçlık hesabında ve gelir tespitinde dikkate alınmıyor. Peki ücretsiz elektrik uygulaması devam ediyor mu? Kimler ücretsiz elektriğe başvurabilir?

Bakan Selçuk açıkladı: Ödemeler başlıyor

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Haziran dönemine ait nakdi ücret desteği ödemeleri, 8-10 Temmuz tarihleri arasında yapılacak." dedi.

İnternet meclis gündemine taşındı daha düşük hız, daha yüksek ücret

Eskişehir İYİ Parti Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu Türkiye'de kullanıcılara sunulan internet hız ve fiyatlarını Meclis gündemine taşıdı. Kabukcuoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplaması için verdiği soru önergesinde bakana 8 soru sordu.

Kredi çekenleri sevindirecek haber, Alınan o ücrete iade kararı

Kayseri'de bankadan 80 bin TL'lik kullandığı konut kredisine ilişkin 545,71 TL ekspertiz ücretinin haksız tahsil edildiği gerekçesiyle Tüketici Mahkemesi’ne başvuran Eren Gürpınar’ı haklı bulan Mahkeme, 545,71 TL'nin iadesine karar verdi.

Son dakika haberi: Araç muayene ücretlerine zam! Ne kadar oldu?

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, araç muayene ücretlerine yüzde 22.5 zam yapıldığını açıkladı. TÜVTÜRK'te yayınlanan rakamlar da Yokuş'un paylaştığı verileri onayladı.

Son dakika haberi: Araç muayene TÜVTÜRK ücretlerine zam! Ne kadar oldu?

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, araç muayene ücretlerine yüzde 22.5 zam yapıldığını açıkladı. TÜVTÜRK'te yayınlanan rakamlar da Yokuş'un paylaştığı verileri onayladı.

Bayramda çalışanlar dikkat: Alacağınız parayı iyi hesaplayın!

Bir kişi bayram tatili olan 4.5 gün boyunca çalışırsa 9 günlük ücrete hak kazanır. İşçinin bir saat dahi bayramda çalıştırılması, bayram tatilinin kullandırılmaması kabul edildiğinden o günün ücreti tam yansıtılır.

Dolar, euro ve altın yükseliyor, emekli maaşları eriyor!

Altın ve döviz kurları yükselirken, emeklilerin geliri de enflasyon karşısında eriyor. Bir işçi emeklisi 2002 yılından bu yana 6 çeyrek altın kaybetmiş oldu.

CHP’den milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret teklifi

Altın ve döviz kurlarındaki artışın temel tüketim ürünlerine de zam olarak yansıdığına dikkat çeken CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 'Döviz kurları ve altın fiyatlarındaki artış oranı asgari ücrete zam olarak yansıtılsın' önerisinde bulundu.

Artık arabulucuya başvuru bedava, milyonları ilgilendiren karar

Yeni yargı reformu paketi yürürlüğe girdi. Pakete göre, 10 bin 390 lira üzerindeki tüketici uyuşmazlıklarında arabulucuya başvurmak zorunlu hale getirilirken tüketiciler arabulucuya ücretsiz başvuracak. Ayrıca, yeni karar ile birlikte sürecin sonunda anlaşma olsa da olmasa da tüketici herhangi bir ücret ödemeyecek.

Kimse konuşmuyor ama acı gerçek bu! Rakam 2 milyona dayandı

Koronavirüs pandemisi sonrası hem işveren hem işçi büyük yara alırken, ücretsiz izne çıkarılan işçi sayısı 2 milyona yaklaştı. İŞKUR verilerine göre ücretsiz izne çıkarılan 1.9 milyon işçiye 3.6 milyar lira ödeme yapıldı.

Araç sahibi olan herkesi ilgilendiriyor: Geri ödenecek...

Trafik kazası yaptıktan sonra aracını tamir ettiren ve bu nedenle aracı değer kaybına uğrayan araç sahiplerinin, değer kaybını telafi edileceği belirtildi.

Asgari ücretlilere kötü haber! Maaşlarında düşüş olacak

Asgari ücretle çalışanlar eylül ayından itibaren yüzde 20 gelir vergisi dilimine girecek ve eylül ayında 25 TL'lik, ekimden yıl sonuna kadarsa 125 TL'ye varan maaş kesintisi yaşayacak.

Referandumda kabul edilirse dünyanın en yüksek asgari ücreti olacak: Okuyunca keşke bizde de böyle olsa diyeceksiniz!

İsviçre'nin Cenevre kantonu ile Basel'de dünyanın en yüksek asgari ücreti için referanduma gidecek. Referandumda kabul edilmesi halinde, Cenevre'de saatlik asgari ücret 23 İsviçre Frangı'na (yaklaşık 190 Türk Lirası) yükselecek.

Asgari ücret alanlar dikkat! Hesaplama değişiyor

Milyonlarca asgari ücret ile çalışanları ilgilendiren haber asgari ücrette vergi hesaplaması eylül ayıyla birlikte değişiyor. Asgari ücretlinin bordrosunda ilk sekiz ay yüzde 15 oranında gelir vergisi hesaplanırken bu ay yüzde 20 oranında da vergi hesaplaması yapılacak. Peki maaşlara nasıl yansıyacak. İşte detaylar

Dolardaki artış durdurulamıyor, asgari ücret erimeye devam ediyor

Dolar'ın 7.55'e dayanmasının ardından asgari ücret de dolar karşısında erimeye devam etti. 2020 yılının başında 339 dolar olan asgari ücret, 308 dolara kadar geriledi.

Özel okul ücretleri gider pusulasıyla iade edilecek

Ankara Üniversitesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semih Öz "Eğitim ve öğretim hizmeti için 1 Eylül'den önce fatura kesildiyse yüzde 7'lik KDV farkının gider pusulası düzenlenerek iade edilmesi gerekiyor" dedi.

Nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman? Bakan Selçuk açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, eylül ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8-9 Ekim’de yapılacağını duyurdu.

Dolar tarihi rekorunu kırdı, 8 TL'ye merdiven dayadı

7,91 TL'yi aşan dolar, tarihi rekorunu kırarak 8 TL'ye merdiven dayadı.

Asgari ücretlinin maaşı düşecek mi, Milyonlarca kişinin merak ettiği soruyu yanıtladı!

Hürriyet Gazetesi'nden Noyan Doğan, bugünkü yazısında milyonlarca kişinin merak ettiği 'asgari ücrette vergi kesintisi olacak mı?' sorusunu yanıtladı.

İngiltere’de ücretli izin programı mart sonuna uzatıldı

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında alınan tedbirler nedeniyle çalışamayacak durumunda olanlara yapılan maaş desteğinin mart ayının sonuna kadar uzatılacağını bildirdi.

Bakan Selçuk'tan asgari ücret açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum" dedi.

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren maaş teklifi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, en düşük emekli maaşının asgari ücret düzeyinde olması gerektiğini söyledi.

2021 yılının asgari ücretiyle ilgili sıcak gelişme

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, asgari ücretle ilgili görüşmelerin yapılacağı ilk toplanın 4 Aralık'ta gerçekleşeceğini açıkladı.

2021 asgari ücret kaç TL olacak? 2021'de asgari ücrete ne kadar zam gelecek?

Yıl sonunun yaklaşmasıyla birlikte asgari ücret ile çalışan vatandaşların merak ettiği konu asgari ücrete gelecek olası zam oranı oldu. Merkez Bankası’nın yıl sonu enflasyon beklentisi ve refah payı asgari ücret zammını ne kadar etkileyecek?

CHP'den asgari ücret önerisi

CHP'li Veli Ağbaba asgari ücretin 2021 yılı için 3 bin 100 TL olarak belirlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Asgari ücret görüşmelerinde bu yıl bir ilk yaşnacak. Asgari ücret görüşmelerinde ilk tarih belli oldu

2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantının 4 Aralık'ta yapılacağpı belirtildi. Bu yıl asgari ücret görüşmeleriyle ilgili bir ilk yaşanacak ve ilk toplantının korona önlemleri kapsamında internet ortamında yapılacağı belirtildi.

Uzmanlar açıkladı: Dolar düşecek mi, yükselecek mi?

Merkez Bankası'nın faiz artırımı hamlesi sonrası bir değişme olmadığını ve dalgalanmanın devam ettiğini belirten uzmanlar, yerli yatırımcının ikna olmaması nedeniyle doların yükselebileceğini savundu.

Sendikalardan asgari ücret maratonu öncesi çağrı

2021 yılı asgari ücret maratonu öncesi DİSK, Türk-İş, ve Hak-İş, yaptıkları ortak yazılı açıklamada asgari ücretten vergi alınmamasını talep etti.

Asgari ücrette ilk toplantı yarın

2021 yılında uygulanacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı yarın saat 14.00’te Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında gerçekleştirecek.

Bakan duyurdu. Ödemeler 8 Aralık'ta başlıyor

Gelen son dakika haberine göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kasım ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Aralık’ta başlayacağını duyurdu.

Ekonomist Prof. Hayri Kozanoğlu asgari ücret için rakam verdi

Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, “Asgari ücret belirlenirken gıda zamları ve büyümeden kaynaklanan refah payı eklenmeli. Böylece 2021 asgari ücreti net 3 bin 770 TL’ye çıkarılmalı” dedi.

Asgari ücrette kritik toplantı yarın

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 201 yılında geçerli olacak ücret belirleme çalışmaları kapsamında yarın üçüncü toplantısı yapacak. Yarın gerçekleştirilecek toplantıda, işçi kesimi temsilen Türk-İş sunum yapacak.

Emeklilerin 2021 yılı maaş zammı belli oldu, SGK,Bağ-Kur emeklisi ne kadar maaş alacak

Merkez Bankası tarafından yayınlanan beklenti anketi sonuçları ve TÜİK’in Tüketici Fiyat Endeksi açıklamalarına göre, emeklilerin yeni yılda en az yüzde 6, 35 zam alması kesinleşirken bu oranın yüzde 8’lere çıkması bekleniyor. Peki 2021 emekli maaş zam oranları ne kadar? 2021’de emekli ne kadar maaş alacak? 2021 SSK ve Bağkur emekli maaşları ne kadar?

Gümrük müşavirliği asgari ücretleri belirlendi

Gümrük müşavirliği ve yetkilendirilmiş gümrük müşavirliği asgari ücret tarifesi yeniden düzenlendi.

Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ücretsiz izne ayrılan çalışanların aralık ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerini bugün itibarıyla yapmaya başladı. 

Nakdi ücret desteği zamlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla, nakdi ücret desteğine (işsizlik parası) asgari ücrete gelen zam oranınca (%21.56) zam yapılarak artırıldı. Son yapılan artışla günlük 39 TL olan nakdi ücret desteğinin 47 liraya yükselmesi bekleniyor.

Kur Alış Satış
Altın
...
- -
Ons
...
- -
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Euro/Dolar
...
- -
Dolar/Kg
...
- -
Euro/Kg
...
- -
Gümüş
...
- -
Alış Satış
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Sterlin
...
- -
Japon Yeni
...
- -
Kanada Doları
...
- -
Avustralya Doları
...
- -
Norveç Kronu
...
- -
Danimarka Kronu
...
- -
İsveç Kronu
...
- -
İsviçre Frangı
...
- -
Suudi Riyali
...
- -
Alış Satış
Çeyrek(Yeni)
...
- -
Çeyrek(Eski)
...
- -
Yarım(Yeni)
...
- -
Yarım(Eski)
...
- -
Tam(Yeni)
...
- -
Tam(Eski)
...
- -
Ata(Yeni)
...
- -
Ata(Eski)
...
- -
Ata5(Yeni)
...
- -
Ata5(Eski)
...
- -
Ata2.5
...
- -
Reşat
...
- -
Gremse(Yeni)
...
- -
Gremse(Eski)
...
- -

Kur Çevirici

Miktar


02:09 küçük