İnternet Haberleri

e-Ticarette rekor hedef

Türkiye'de e-ticarette yıl sonu itibarıyla gerçekleşmesi öngörülen 185 milyar liralık işlem hacminin gelecek yıl 213 milyar liraya yükselmesi ve internet üzerinden alışveriş oranının yüzde 35'i bulması bekleniyor. Ülkenin kalite odaklı, yenilikçi uygulamalarla ticaretin kolay ve güvenli yapıldığı, tüketici haklarının korunduğu önemli ticaret merkezlerinden olması hedefleniyor. Tüketicinin korunmasına ilişkin mevzuat gözden geçirilerek, Satış Sonrası Hizmetler, Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamaları ile Mesafeli Sözleşmeler yönetmelikleri değiştirilecek.

Kişisel veriden büyük ceza kesilebilir

Kişisel verileri koruyamayan siteleri 1 milyon liraya varan cezalar bekliyor.

Mağazada 750 TL İnternette 328 TL

Tüketiciler alışveriş yaparken çoğu zaman aynı ürünü mağazadan almak yerine internetten alıyor. Nedeni ise fiyat. Çünkü birçok marka aynı ürünü mağazasında ve internette hayli farklı fiyatla satıyor. Peki ürün aynıyken fiyat nasıl değişiyor? Tüketicilerin kafasını karıştıran farklı fiyat uygulamasını sektör temsilcilerine sorduk. Üretici farkları mağaza giderleri ile açıklarken tüketici ‘Kandırılmış hissediyorum’ diyor.

Vergi ödemelerinde internet ve mobil bankacılık kolaylığı

Vergi mükellefleri, internet ve mobil bankacılık uygulamaları başta olmak üzere tüm dijital kanallardan vergilerini rahat ve hızlı bir şekilde ödeyebiliyor.

Güvenli internete geçiş tek numarada toplandı

BTK tarafından ücretsiz sunulan Güvenli İnternet Hizmeti'ne, tüm mobil operatörlerden "25 00" kısa numarasıyla ulaşılabilecek.

Mobil internet artık daha güvenli

Turkcell, tüm dünyada gerek bireysel kullanıcıların gerekse kurumların en önemli problemlerinden biri olan sahte ve dolandırıcılık amaçlı kurulan sitelere karşı önemli bir adım attı.

Türkiye'de korona virüs sonrası harcamalarda düşüş

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV), korona virüs sonrası Türk ekonomisinin durumu hakkında önemli bir çalışmaya imza attı. TEPAV verilerine göre korona virüs sonrası harcamalarda önemli oranda düşüş mevcut.

İnternette ucuz dolandırıcılığı

Korona sebebiyle tüm alışverişler internet sitelerine yönelirken, dolandırıcılar boş durmuyor.  Arama motorlarına düşük fiyat tuzağı kuran site sayısında patlama var.

İnternet üzerinden alışveriş yapanlara uyarı

DPC Kişisel Veri Danışmanlığı Ceo’su Avukat Sefa Karcıoğlu, online alışverişte üyelik koşulları ve güvenli ödeme sistemleri ile ilgili, "Yüksek limitli kredi kartı kullanmayın, sanal kart tercih edin" diye uyardı.

Her 4 aboneden biri internette "16-24 Mbps" arası hızı tercih etti

Türkiye'de geçen yılın sonu itibarıyla 14,2 milyonu sabit, 62,4 milyonu mobil olmak üzere 76,6 milyon genişbant internet abone sayısına ulaşıldı. Sabit genişbant internet abonesinin yüzde 24,3'ü 16-24 Mbps arası hızda bağlantı sunan paketlere ilgi gösterdi.

İnternet alışverişimize bakıp, yasaklı günlerde ne yaptığımızı çözdüler

Uluslararası Dijital Girişimcilik Derneği, nisan ayında, korona günlerinde internet üzerinden yapılan alışverişteki ilk 10 ürünü açıkladı.

SPK'dan 38 internet sitesi için erişim engeli

Sosyal medya hesapları üzerinden yatırımcıları yönlendirerek borsada haksız kazanç elde etmeye çalışanlara Sermaye Piyasası Kurulu göz açtırmıyor. SPK tarafından erişim engeli getirilmesi istenen siteler belli oldu.

İnternet meclis gündemine taşındı daha düşük hız, daha yüksek ücret

Eskişehir İYİ Parti Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu Türkiye'de kullanıcılara sunulan internet hız ve fiyatlarını Meclis gündemine taşıdı. Kabukcuoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplaması için verdiği soru önergesinde bakana 8 soru sordu.

Bakan açıkladı: O faturalar da ertelenecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Giresun’da meydana gelen selden zarar gören afet bölgesinde, ilçe ve köylerde yaşayan mobil telefon abonelerinin ağustos ayı faturalarının 1 ay erteleneceğini açıkladı.

Tüketiciler en fazla "internet servis sağlayıcıları"ndan şikayetçi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) ocak-mart döneminde gelen şikayetlerin yarısından fazlası internet servis sağlayıcılarına yönelik gerçekleşti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu uyardı. Son dönemde büyük artış gösterdi

Gelen son dakika haberine göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sahte internet siteleri ile ilgili uyarılarda bulundu.

Korona virüs sonrası rekor artış. Tam yüzde 122 oranında arttı

Açıklanan online alışveriş, verilerine göre bu yılın yaz dönemlerinde online alışveriş harcamaları geçen yıla göre yüzde 122 oranında artış gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden su faturası hamlesi: 10 TL'ye sabitlenecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, su fiyatını aylık 10 tona kadar 10 TL'de sabitleme planının belediye meclisine sunduklarını açıkladı.

Ticaret Bakanlığı'ndan internetten alışveriş yapan vatandaşlara çok önemli uyarı

Ticaret Bakanlığı, internetten alışveriş yapan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için uyarılarda bulundu. Bakanlık, internet sitesinde satıcının ticari unvanı, adresi, sabit telefonu, MERSİS numarası, ETBİS kaydı, güven damgası gibi bilgilerin olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiğini belirtti.

Eyvah dolandırıldım nereye gideceğim? Kredi kartı ve internet alışverişi yapanlar dikkat

Son dönemde artan dolandırıcılık haberlerinin ardından Ticaret Bakanlığı yazılı açıklama yaparak, kredi kartı ve internet alışverişi için vatandaşları uyardı. Bakanlıktan yapılan açıklamada mağduriyet durumunda yapılması gerekenler de belirtildi.

Kredi kartı kullanım oranlarında büyük artış Bakın nerelere para harcanmış

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), eylül ayında kartlı ödeme tutarında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 25 oranında artış görüldüğünü açıkladı. Eylül ayında, internetten kartlı ödeme tutarı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 48 artarak 25 milyar TL'yi geçmesi de dikkat çekti.

Talep yüzünden bankaların internet sitesi çöktü. Merkez bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası'nın 475 baz puanlık faiz artışı ile birlikte dolar 7.520 TL'yi gördü. Dolara saldıran vatandaş bankaların internet sitelerini kilitledi.

İnternetten araç satmak isteyenler dikkat, bu yöntemle dolandırıyorlar

İnternetten otomobilini satışa çıkaran 7 kişiyi, ofislerine davet edip güvenlerini kazandıktan sonra noterlerin kapanma saatine yakın randevulaşıp, 'para çıkışmadı' diyerek karşılıksız senetle araçları satın alan 5 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Bu yöntemler yaklaşık 600 bin lira vurgun yaptığı iddia edilen şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Kur Alış Satış
Altın
...
- -
Ons
...
- -
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Euro/Dolar
...
- -
Dolar/Kg
...
- -
Euro/Kg
...
- -
Gümüş
...
- -
Alış Satış
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Sterlin
...
- -
Japon Yeni
...
- -
Kanada Doları
...
- -
Avustralya Doları
...
- -
Norveç Kronu
...
- -
Danimarka Kronu
...
- -
İsveç Kronu
...
- -
İsviçre Frangı
...
- -
Suudi Riyali
...
- -
Alış Satış
Çeyrek(Yeni)
...
- -
Çeyrek(Eski)
...
- -
Yarım(Yeni)
...
- -
Yarım(Eski)
...
- -
Tam(Yeni)
...
- -
Tam(Eski)
...
- -
Ata(Yeni)
...
- -
Ata(Eski)
...
- -
Ata5(Yeni)
...
- -
Ata5(Eski)
...
- -
Ata2.5
...
- -
Reşat
...
- -
Gremse(Yeni)
...
- -
Gremse(Eski)
...
- -

Kur Çevirici

Miktar


01:42 küçük