Yüksek Haberleri

Düşük Gramaj Tuzağı

Tüketici derneklerinden yetkililer, son günlerde peynir, yoğurt, zeytin, sıvı yağ ve çay gibi fazlasıyla tüketim malzemesi olarak kullanılan gıda ürünleri başta olmak üzere çok sayıda üründe gramajların düşürüldüğünü teyit ediyor.

Hal’de Denetim Artışı

Hallerde yapılan denetimler sonucunda fiyatların satılması gereken rakamların çok çok üzerinde satışlarının yapıldığı ortaya çıktı. 1 liraya alınan salatalığın 9 liraya, 50 kuruşa da alınan patatesin 4 liraya servis tespit edildi. Yüksek fiyat uyguladığı tespit edilen 88 firmanın 244 işlemi belirlendi.

İnternet meclis gündemine taşındı daha düşük hız, daha yüksek ücret

Eskişehir İYİ Parti Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu Türkiye'de kullanıcılara sunulan internet hız ve fiyatlarını Meclis gündemine taşıdı. Kabukcuoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplaması için verdiği soru önergesinde bakana 8 soru sordu.

Bazı kuyumcular vatandaşı böyle soyuyor, altın alırken dikkat krizi fırsata çevirdiler

Son yaşanan ekonomik gelişmelerle beraber altın kendi rekorunu kırarken bugün gram altın 473 TL, çeyrek altın ise 770 TL seviyelerinden işlem görüyor. Piyasalarda altının azalmasıyla beraberde uyanık bazı kuyumcuların gram altını 450 TL’den alırken 500-550 TL arasında sattığı, çeyrek altını ise, 780 TL’den aldığı, 850-900 TL arasında sattığı iddia edildi.

Dolar tarihi rekorunu tazeledi! Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Yükselişini sürdüren dolar 7,4010 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek rekor tazeledi. Dolar/TL daha önce en yüksek seviye olarak 18 Ağustos'ta 7,4005 seviyesini test etmişti.

Referandumda kabul edilirse dünyanın en yüksek asgari ücreti olacak: Okuyunca keşke bizde de böyle olsa diyeceksiniz!

İsviçre'nin Cenevre kantonu ile Basel'de dünyanın en yüksek asgari ücreti için referanduma gidecek. Referandumda kabul edilmesi halinde, Cenevre'de saatlik asgari ücret 23 İsviçre Frangı'na (yaklaşık 190 Türk Lirası) yükselecek.

İstanbul Ticaret Odası'ndan enflasyon açıklaması

İstanbul Ticaret Odası verilerine göre, İstanbul'da Aralık'ta bir önceki aya göre perakende fiyatlar yüzde 1,36, toptan fiyatlar yüzde 2,05 arttı. Böylelikle Aralık'ta bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,4 artış kaydetti. Ağustos 2019'dan bu yana perakende fiyatlarında ise en hızlı artış görüldü.

Kur Alış Satış
Altın
...
- -
Ons
...
- -
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Euro/Dolar
...
- -
Dolar/Kg
...
- -
Euro/Kg
...
- -
Gümüş
...
- -
Alış Satış
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Sterlin
...
- -
Japon Yeni
...
- -
Kanada Doları
...
- -
Avustralya Doları
...
- -
Norveç Kronu
...
- -
Danimarka Kronu
...
- -
İsveç Kronu
...
- -
İsviçre Frangı
...
- -
Suudi Riyali
...
- -
Alış Satış
Çeyrek(Yeni)
...
- -
Çeyrek(Eski)
...
- -
Yarım(Yeni)
...
- -
Yarım(Eski)
...
- -
Tam(Yeni)
...
- -
Tam(Eski)
...
- -
Ata(Yeni)
...
- -
Ata(Eski)
...
- -
Ata5(Yeni)
...
- -
Ata5(Eski)
...
- -
Ata2.5
...
- -
Reşat
...
- -
Gremse(Yeni)
...
- -
Gremse(Eski)
...
- -

Kur Çevirici

Miktar


02:44 küçük