AKP Haberleri

İşte AKP iktidarının 17 senelik ekonomi bilançosu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye'ye bugüne kadar ne yapıldıysa AK Parti yaptı” dedi. Ancak, Varlık Fonu’na devredilen şirketler ve özelleştirilen kamu kaynakları, bu açıklamanın tam tersini ortaya koyuyor.

İsrafın faturası vatandaşa kesildi!

85 milyar açığı olan bütçeden harcanan kalemler dudak uçuklatıyor. Kiralama ve temsil giderleri yüz milyonlarca lira tutuyor.

“Hayatımıza 3 yeni vergi giriyor”

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, AKP’nin hazırladığı yeni vergi tasarına ilişkin yaptığı açıklamada “Yetmiyor, verginin vergisini ödüyoruz ama yine de yetiremiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

17 yılda elde sadece 9 sanayi kuruluşu kaldı

Türkiye'nin AKP döneminde yaşadığı sanayisizleşme süreci sonunda kamunun elinde 9 sanayi kuruluşu kaldı. Devletin elindeki 9 sanayi kuruluşunun hepsi satılsa bile, 2019'un ilk 10 ayında ortaya çıkan 100,7 milyar TL'lik bütçe açığını kapatmaya yetmiyor.

AKP beş yılda Yalova'nın üç katı büyüklüğünde taşınmaz sattı

AKP iktidarının 2014 ile 2018 yılları arasında, Hazine'ye ait 2 milyar 167 milyon metrekarelik taşınmazı sattığı ortaya çıktı. Buna göre AKP, Yalova’nın üç katı büyüklüğündeki taşınmazı elden çıkardı.

AKP’den 17 milyar liralık ‘Sosyal konut’ hamlesi

AKP’den inşaat sektörünü canlandırmak için ‘sosyal konut’ hamlesi geldi. Proje ile 100 bin konutun yapılması hedeflenirken, projenin maliyetinin 17 milyar 300 milyon lira olacağı açıklandı.

Ziraat Bankası'ndan "görev zararı" rekoru!

Spor kulüplerinin borçlarını üstlenen, Demirören Grubu’na medya grubu satın alması için kredi desteği veren, AKP milletvekilinin eşinin borçlarına karşılık AVM’sini, son olarak da Simit Sarayı’nı devralmasıyla tartışmaların odağında olan Ziraat Bankası'nın görev zararı, 2019 bitmeden rekor kırdı. Bankanın görev zararı tutarı, 3 milyara dayandı.

AKP döneminde eğitime ayrılan bütçe yüzde 75 azaldı

2020 eğitim bütçesine ilişkin CHP'nin hazırladığı raporda "MEB bütçesinden eğitim yatırımlarına ayrılan pay 17 yıllık AKP iktidarı döneminde neredeyse en düşük seviyeye gerilemiştir" ifadelerine yer verildi.

GAP ve KOP projeleri neden masada kaldı?

GAP ve KOP projelerinin masada kaldığına dikkat çeken CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, tarımın kaderine terk edildiğini belirtti. Gürer, "Bu, teşhisi konmuş bir hastalığın tedavisinin yapılmaması durumudur" dedi.

İbrahim Kahveci: Ekonomik krizden en çok iktidara yakın şirketler etkilendi”

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, “Özellikle AK Partiye ve daha da büyük oranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönül vermiş olan iş dünyası mensupları, son krizde ya iflas etti ya da çok büyük kayıplar yaşadı” dedi.

Gebze-Orhangazi-İstanbul yolunun hisseleri satılıyor!

Açıldığı dönemde yüksek geçiş ücretiyle büyük tepki çeken ve toplam maliyeti 7,3 milyar doları bulan Gebze-Orhangazi-İstanbul otoyolunu yapan konsorsiyumun potansiyel hisse satışı için ABD’li yatırım bankası JP Morgan’ı danışman olarak görevlendirdiği iddia edildi. Hisselerin kime satılacağı belirsizliğini koruyor.

AKP iktidarı döneminde 11 milyar liralık kamu zararı

Sayıştay’ın 18 yıllık AKP iktidarları boyunca tespit ettiği kamu zararı tutarının 10.8 milyar TL olduğu ortaya çıktı.

CHP'li isimden çok konuşulacak iddia: Krediler, vatandaşlara ulaştırılmıyor

Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekili Özkan Yalım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamu bankaları tarafından vatandaşlara verileceğini duyurduğu 10 bin TL’lik kredilerin, başvurulara rağmen vatandaşa verilmediğini söyledi.

TBMM'ye geldi ancak geçmedi: Karşılıksız çekler hakkında yeni düzenleme

AKP’nin Meclis’e verdiği yeni torba kanunda karşılıksız çeklerle ilgili bir düzenleme de yer aldı. Karşılıksız çek verenlere yeniden cezaevine girmemeleri için yüzde 10’unu ödemeleri halinde 26 Haziran’a kadar tanınan süre bir yıl uzatıldı. Düzenleme yaklaşık 330 bin kişiyi ilgilendiriyor.

AKP'li Mehmet Muş açıkladı. Vergi ve SGK prim borçlarına yapılandırma geliyor

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yeni istihdam paketi hakkında açıklamalarda bulundu. Muş, söz konusu pakette bazı sektörlere vergi istisnası getirdiklerini söyledi. Muş, SGK prim borçlarının yapılandırılması için de çalışma başlattıklarını açıkladı.

AKP’li Ahmet Sorgun’dan işsizlikle ilgili tartışma yaratacak sözler

AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun katıldığı bir televizyon programında tartışma yaratacak ifadeler kullandı. Türkiye’de ekonomik kriz olmadığını belirten Sorgun, “Mesele işsizlik değil, iş beğenmeme. Sanayici ‘Eğer Suriyeliler olmazsa sanayi bitti’ diyor. Ağır iş kollarında çalışanların çoğu nereli? Suriyeliler. Bizim zihniyet olarak bir değişim yaşamamız gerekiyor” dedi.

Kur Alış Satış
Altın
...
- -
Ons
...
- -
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Euro/Dolar
...
- -
Dolar/Kg
...
- -
Euro/Kg
...
- -
Gümüş
...
- -
Alış Satış
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Sterlin
...
- -
Japon Yeni
...
- -
Kanada Doları
...
- -
Avustralya Doları
...
- -
Norveç Kronu
...
- -
Danimarka Kronu
...
- -
İsveç Kronu
...
- -
İsviçre Frangı
...
- -
Suudi Riyali
...
- -
Alış Satış
Çeyrek(Yeni)
...
- -
Çeyrek(Eski)
...
- -
Yarım(Yeni)
...
- -
Yarım(Eski)
...
- -
Tam(Yeni)
...
- -
Tam(Eski)
...
- -
Ata(Yeni)
...
- -
Ata(Eski)
...
- -
Ata5(Yeni)
...
- -
Ata5(Eski)
...
- -
Ata2.5
...
- -
Reşat
...
- -
Gremse(Yeni)
...
- -
Gremse(Eski)
...
- -

Kur Çevirici

Miktar


05:01 küçük